19 MAYIS’TA GASTRONOMİ TURİZMİ TOPLANTISI
Haber
07 Aralık 2023 - Perşembe 09:19
 
19 MAYIS’TA GASTRONOMİ TURİZMİ TOPLANTISI
19 Mayıs İlçesinin Gastronomi Turizmi Potansiyelinin Belirlenmesi, Kültür ve Kırsal Turizme Entegrasyonu konulu toplantı gerçekleştirildi.
SAMSUN Haberi
19 MAYIS’TA GASTRONOMİ TURİZMİ TOPLANTISI

19 Mayıs İlçesinde üretilen ürünlerden oluşan, Halk Eğitim Merkezinde görevli usta öğreticiler ile Engiz Kadın Kooperatifi tarafından hazırlanan ürünlerin sergilendiği ve tat analizlerinin gerçekleştiği toplantıda, ilçenin gastronomi turizm potansiyeli hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantının ardından açıklamada bulunan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Bu araştırmanın amacı kırsal ve kültür turizmi açısından zengin olan Samsun’un gastronomi turizmi potansiyelini yerel halkın bakış açısıyla ortaya çıkarmaktır. Bizler de 19 Mayıs İlçesi olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde analiz etmek ve ortaya çıkartmak için kurduğumuz Engiz Kadın Kooperatifimiz ile Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde üretilen ve işlenen ürünlerden oluşan, özellikle Nebiyan Fasulyesi, Nebiyan Kestanesi, Salep, Engiz Ketesi ve tıbbi aromatik bitkilerin ilçemiz ve ilimiz açısından önemini vurgulamak istiyoruz. Bu konudaki gerek coğrafi işaret gerekse marka tanıtımı konusunda çalışmalarımızı Ondokuzmayıs Yerel Eylem Grubumuz ile birlikte yürütüyoruz. ’dedi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen,  19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve kurum amirleri katıldı.

 

 

 

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: COŞKUN ÖZBEK
Etiketler: 19, MAYIS’TA, GASTRONOMİ, TURİZMİ, TOPLANTISI,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı