CANİK’TE FİLİSTİN HAKKINDA TİYATRO GÖSTERİSİ
Haber
23 Mayıs 2023 - Salı 11:58 Bu haber 645 kez okundu
 
CANİK’TE FİLİSTİN HAKKINDA TİYATRO GÖSTERİSİ
Canik Belediyesi, ‘Filistin Hakkında Konuşmalıyız’ tiyatro gösterisi ile Filistin halkının işgalci İsrail’e karşı verdiği mücadeleyi sahneye taşıyacak.
SAMSUN Haberi
CANİK’TE FİLİSTİN HAKKINDA TİYATRO GÖSTERİSİ

Filistin halkının işgalci İsrail güçlerine karşı Kudüs’te verdiği mücadeleyi ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için gösterilen direnişi Filistinli Meryem Ebu Najma’nın hayat penceresinden anlatıldığı Filistin Hakkında Konuşmalıyız” adlı tiyatro gösterisi Canik’te vatandaşlarla buluşacak.

 

Filistinli Meryem’in gerçek hayat hikâyesinden esinlenilerek kaleme alınan, oyuncu ve tiyatro yazarı Nurdan Albamya İnce tarafından hazırlanan duygu dolu ‘Filistin Hakkında Konuşmalıyız’ adlı tiyatro gösterisi, 24 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’da Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

 

Filistin’de Yaşanan İnsanlık Dramı Gözler Önüne Serilecek  

 

Canik Belediyesi’nin ilçedeki vatandaşları Filistin hakkında konuşmaya davet ettiği ‘Filistin Hakkında Konuşmalıyız’ adlı tiyatro oyunu ilçede sanatseverlerle buluşacak. Canik’te sahne alacak tiyatro oyunu ile Mescid-i Aksa’ya yakın bir mesafede oturan ve işgalci İsrail güçleri tarafından evinden zorla çıkarılmaya çalışan Filistinli Meryem’in işgalcilere karşı verdiği mücadeleler ışığında, Filistin’de yaşanan ortak acılara ve insanlık dramına değinilecek. Oyuncu ve tiyatro yazarı Nurdan Albamya İnce tarafından kaleme alınan ve sahnelenecek olan Filistin Hakkında Konuşmalıyız’ adlı tek perdelik tiyatro oyunu tüm vatandaşların katılımına açık ve ücretsiz bir şekilde 24 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’da Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
 

Kaynak: (Karadeniz Hayat) - KARADENİZ HAYAT Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: CANİK’TE, FİLİSTİN, HAKKINDA, TİYATRO, GÖSTERİSİ,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Haber Yazılımı