ÇARŞAMBA YÖRESEL ÜRÜN PAZARI 2024’TE TAMAMLANACAK
Haber
07 Aralık 2023 - Perşembe 09:24
 
ÇARŞAMBA YÖRESEL ÜRÜN PAZARI 2024’TE TAMAMLANACAK
Çarşamba Belediyesince, Samsun-Ordu Karayolu üzerinde çalışmaları devam eden Yöresel Ürün Pazarı, 2024 yılında tamamlanacak.
SAMSUN Haberi
ÇARŞAMBA YÖRESEL ÜRÜN PAZARI 2024’TE TAMAMLANACAK

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba Ovamızda yetişen taptaze ürünleri el emekleriyle yöresel lezzetlere dönüştüren, kültürünü yansıtan, Çarşambalı kadınlarımızın ürünlerini satabilecekleri Yöresel Ürün Pazarı'nda çalışmalarımız sürüyor. 2023 Temmuz’da başlayan çalışmalarımızı 2024 yılında tamamlayarak Yöresel Ürün Pazarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Cennet vatanımız, yöresel ürün çeşitliliği bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden birisi.

 

Yöresel Ürün Pazarımız çiftçimizin, el emeği üretim yapan kadınlarımızın desteklenmesi ve yapmış oldukları ürünlerin ilk elden halka ulaştırılması açısından da oldukça önemli. Bir yandan da Çarşamba’mızın ekonomisine ve tanınırlığına da katkı sunmuş olacağız. Çarşamba’mızı bir turizm kenti haline getirmek, zengin kültürünü herkese tanıtmak için gönülden çalışıyoruz. Bu kapsamda Samsun-Ordu Karayolu üzerindeki pazarımız da konumu bakımından oldukça güzel bir yerde. Kentimize ilk kez gelen misafirlerimiz, yol üzerinden geçen vatandaşlarımız Yöresel Ürün Pazarımıza gelerek Çarşamba kıvratmamızın, fındığımızın tadına bakabilecekler.

 

Çarşamba’mız; kadınlarımızın emeğiyle büyüyor, gelişiyor ve kalkınıyor.  Çarşamba’mızda hayata geçirdiğimiz yatırımlarımızla hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: COŞKUN ÖZBEK
Etiketler: ÇARŞAMBA, YÖRESEL, ÜRÜN, PAZARI, 2024’TE, TAMAMLANACAK,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı