Çorum'da “Dolu Yağarken Yürümek” Sanatseverlerle Buluştu
Haber
24 Haziran 2022 - Cuma 16:30 Bu haber 3576 kez okundu
 
Çorum'da “Dolu Yağarken Yürümek” Sanatseverlerle Buluştu
Çorum Belediyesi'nin destekleriyle hazırlanan “Dolu Yağarken Yürümek” isimli resim sergisi Çorum Sanat Galerisi’nde açıldı.
ÇORUM Haberi
Çorum'da  “Dolu Yağarken Yürümek” Sanatseverlerle Buluştu

Çorumlu Ressam Mustafa Serdaroğlu eserlerinden oluşan sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 
Belediyemiz kültür sanat etkinlikleri kapsamında, Çorumlu ressam Mustafa Serdaroğlu’nun eserlerinden oluşan “Dolu Yağarken Yürümek” isimli resim sergisi Belediyemiz Sanat Galerisi’nde açıldı. Serginin açılış törenine Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, Belediye Başkan Yardımcımız Turhan Candan, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.
 
Serginin açılışında konuşan Başkan Aşgın,  Çorum Belediyesi olarak kültür ve sanat etkinliklerine önem verdiklerini dile getirerek, “Bizim imza attığımız tükenmez kalemi kullanarak sanata dönüştüren, yüreğinin güzelliğini açığa çıkaran Mustafa Serdaroğlu’nu tebrik ediyorum.” dedi.
 
Ressam Mustafa Serdaroğlu da konuşmasında sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ederek, “Resmin bana vermiş olduğu en büyük şey sabır ve sükunet oldu. Katkıda bulunan yardımcı olan Çorum Belediyesi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve dostlarıma teşekkür ediyorum. Gençlere de sanatın en az bir dalıyla ilgilenmesini tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu
Sanata destek verilmesi gerektiğini dile getiren Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, “Sanat, bütün insanlığı buluşturan evrensel ve ortak bir dildir. Uygarlığın en büyük göstergesi ve insanın güzelliğidir. Sanata destek verilmesi gerekiyor, yerel yönetimlere de sanata destek verme konusunda çağrıda bulunalım. Çorum Belediyesi’ne sanata verdiği önem için teşekkür ediyoruz.” dedi.
Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi. Çorumlu Ressam Mustafa Serdaroğlu’nun hazırladığı eserler sanatseverlerin beğenisini topladı. Sergi, 25 Haziran’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Çorum'da, , “Dolu, Yağarken, Yürümek”, Sanatseverlerle, Buluştu,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Haber Yazılımı