Çorum, Hitit Kraliçesi Puduhepa ile tanıtılıyor
Haber
24 Haziran 2022 - Cuma 16:39
 
Çorum, Hitit Kraliçesi Puduhepa ile tanıtılıyor
Tarihi ve kültürel zenginliği ile son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Çorum, Hitit Kraliçesi Puduhepa ile tanıtılıyor.
ÇORUM Haberi
Çorum, Hitit Kraliçesi Puduhepa ile tanıtılıyor

 
Tarihin en güçlü kadın figürlerinden olan Hitit Kraliçesi Puduhepa, ilk kez Kültür Bakanlığı himayesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul Pera Palas Otel’de düzenlenen toplantıyla tanıtılmıştı.
 
 
 İş kadınları, barışın simgesi olan Hitit Kraliçesi Puduhepa’nın tanıtımı için, Hitit Medeniyeti’nin başkenti Çorum’a geldi.
 
Turkey One Derneği yöneticileri ilk olarak Belediyenin ev sahipliğinde Çorumlu Obasında ağırlandı.  DEMSA Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Turkey One Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın da aralarında bulunduğu heyete Çorumlu Obası’nda İskilip dolması ikram edildi.
Programda konuşan Çorum İşkadınları Derneği Başkanı Semrin Kaleli, Turkey One Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Vali Mustafa Çiftçi, Çorum’un tarım ve sanayide olduğu kadar tarihi ve kültürel açıdan da önemli bir il olduğuna dikkat çekti.
 
Günü Çorum’da geçiren Turkey One Derneği yöneticileri Çorum Müzesi ve Velipaşa Konağı’nı da ziyaret etti. Heyet, yarın da Alacahöyük ve Hattuşa gezdi.
Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Çorum,, Hitit, Kraliçesi, Puduhepa, ile, tanıtılıyor,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı