Fatsa’da Yaz Etkinliği
Haber
15 Temmuz 2021 - Perşembe 12:17 Bu haber 244 kez okundu
 
Fatsa’da Yaz Etkinliği
Fatsa Belediyesi tarafından vatandaşlara eğlence dolu bir yaz yaşatmak amacıyla düzenlenen ‘Fatsa’da Yaz Etkinlikleri’ programları dolu dolu geçiyor.
ORDU Haberi
Fatsa’da Yaz Etkinliği

 Atatürk Parkı Amfi Tiyatro’da Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi Ekibi’nin hazırlayıp sunduğu etkinliklere 7’den 70’e her yaştan insan yoğun ilgi gösteriyor.

HEM ÇOCUKLAR HEM YETİŞKİNLER EĞLENİYOR

Doğaçlama tiyatro, sokak tiyatrosu, nesne tanıma, sessiz okuma, bardak pinpon, ağız okuma, kelime türetmece, minyatür futbol, palyaço ile gol, halka atmaca, mendil kapmaca, çocuk ve yetişkin yarışmaları ve mini diskodan oluşan eğlenceli aktivitelerle vatandaşlar, keyifli bir yaz akşamı geçiriyor. Yaklaşık iki yıldır koronavirüs salgını nedeniyle bir araya gelemeyen ve sosyalleşemeyen çocuklar, bol bol kahkaha atıyor, birbirinden keyifli oyunlarla gönüllerince eğleniyor.

VATANDAŞLAR YAZ ETKİNLİKLERİ İLE MORAL BULUYOR 

Fatsa Belediyesi Yaz Etkinlikleri ile yaz akşamlarını çok keyifli ve eğlenceli geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar, “ Pandemi döneminde çok sıkıldık. Hem bizler, hem de çocuklarımız evde kalmaktan bunalmıştık. Yaz sıcağında evlerde durulmuyor. Kendimizi dışarıya atıyor, açık havaya çıkıyor, parklara koşuyoruz.  Sağ olsun belediye başkanımız, bu yaz böylesine güzel bir etkinlik yapmayı düşünmüş. Çok eğleniyoruz, çok keyif alıyoruz.  Emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ FATSA’YA YAKIŞANI YAPIYORUZ”

Fatsa’nın kültür ve sanat şehri olduğuna vurgu yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Her şehrin bir kültürü olduğu gibi Fatsa’mızın da bir kültürü vardır. Fatsa denilince kültür, sanat, medeniyet ve şehir çağrışımlarını yaptırır.  Bu anlamda belediye olarak kültür ve sanat faaliyetlerine çok önem veriyoruz. Vatandaşlarımızı ortak bir sevinç ve neşeyle duygu birliği etrafında buluşturan bu tür etkinliklerimizi önemsiyoruz. Kademeli normalleşme süreci ile birlikte Uzunkum Plajı Yaz Etkinliklerimize start verdik. Aynı zamanda Atatürk Parkı Amfi Tiyatro alanında çok güzel eğlenceli programlar organize ediyoruz. Yaz Etkinliklerimizle Fatsa’mıza dinamizm ve hareketlilik katarak özlediğimiz, hasret kaldığımız günlere kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sanat, kültür, turizm gibi her alanda da en etkin şekilde Fatsa’mızı önemli bir merkez haline getirme, bölgenin merkezi ve hüviyetine yakışan bir şekilde çalışmaları yürütme gayretini sürdüreceğiz.” dedi.

 

ETKİNLİKLER

16 TEMMUZ CUMA DEMAS PLAJI 14.00-23.00

Çocuk Yarışmaları, Yetişkin Yarışmaları Koca Ayak, Tank Su Taşıma, Holihop, Sulu Balon Yarışması, Halat Çekmece, Sandalye Kapmaca, Dans Yarışması, Yüzme Yarışması, ZumbaEtk. Canlı Müzik Görsel Sanatlar Atölyesi Etkinlikleri *Doğaçlama Tiyatro Sporu, *Yetişkin Skeçleri *Komedi Dans 2’lisi *Çocuklar İçin Mini Eğlenceler Kukla Tiyatrosu, *Yetişkin Yarışmaları; Nesne Tanıma, Ağız Okuma, Bardak, Pinpon, Dart, Minyatür Futbol Palyaço ile Gol, Halka Atmaca, Mendil Kapmaca,

17 TEMMUZ CUMARTESİ DEMAS PLAJI ATATÜRK PARKI AMFİ TİYATRO 14.00-18.00 (DEMAS) 19.00-23.00 (ATATÜRK PARKI AMFİ TİYATRO)

*Çocuk Yarışmaları *Yetişkin Yarışmaları Koca Ayak, Tank Su Taşıma, Holihop, Sulu Balon Yarışması, Halat Çekmece, Sandalye Kapmaca, Dans Yarışması, Yüzme Yarışması, ZumbaEtk. Gsa Etkinlikleri *Doğaçlama Tiyatro Sporu *Yetişkin Skeçleri *Komedi Dans 2lisi *Çocuklar İçin Mini Eğlenceler Kukla Tiyatrosu *Yetişkin Yarışmaları Nesne Tanıma Ağız Okuma Bardak Pinpon Dart Minyatür Futbol Palyaço ile Gol Halka Atmaca Mendil Kapmaca

 18 TEMMUZ PAZAR DEMAS PLAJI 19.00-23.00 14.00-19.00 SES SİSTEMİ 2 ADET SPOT

*Çocuk Yarışmaları *Yetişkin Yarışmaları Koca Ayak Tank Su Taşıma Holihop Sulu Balon Yarışması Halat Çekmece Sandalye Kapmaca Dans Yarışması Yüzme YarışmassıZumbaEtk. *Canlı Müzik Görsel Sanatlar Atölyesi Etkinlikleri  *Doğaçlama Tiyatro Sporu *Yetişkin Skeçleri *Komedi Dans 2lisi *Çocuklar İçin Mini Eğlenceler Kukla Tiyatrosu *Yetişkin Yarışmaları Nesne Tanıma, Ağız Okuma, Bardak, Pinpon, Dart, Minyatür Futbol, Palyaço ile Gol, Halka Atmaca, Mendil Kapmaca

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Fatsa’da, Yaz, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı