Giresun Plajlar Bölgesi Düzenleme Projesi hayata geçiyor.
Haber
19 Nisan 2021 - Pazartesi 11:56 Bu haber 321 kez okundu
 
Giresun Plajlar Bölgesi Düzenleme Projesi hayata geçiyor.
Giresun Plajlar Bölgesi Düzenleme Projesi kapsamında Güre Mahallesi’nde 1. Etap Proje’nin yapım ihalesi gerçekleştirildi.
GİRESUN Haberi
Giresun  Plajlar Bölgesi Düzenleme Projesi hayata geçiyor.

Mart ayında yapımına başlanması düşünülen projenin önümüzdeki deniz sezonuna yetiştirilmesi planlanırken, proje içerisinde sosyal faaliyetlere uygun anfi tiyatro, karavanlı ziyaretçiler için kamp alanı, sosyal tesisler, kabinler, tuvaletler, mescit, bebek emzirme odaları, otopark, çocuk oyun alanları ve bisiklet yolu da yer alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bazı işletmecilerin direnmesi ve yargıya başvurmasından dolayı projenin geciktiğini belirterek: “Artık projemize başlama zamanı geldi. Aşama aşama sahil bölgemizde düzenlemeler yapıyoruz. Bu projemiz şehrimize vizyon kazandıracak. Karadeniz Bölgesi'nin en güzel plajlarına sahibiz. Şehrimizin turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu doğal değerleri en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Farklı projelerle sahillerimizi cazibe merkezi haline getirerek hak ettiği değeri almasını sağlayacağız.” dedi.

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Giresun, , Plajlar, Bölgesi, Düzenleme, Projesi, hayata, geçiyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı