KOP GEÇİDİ İLE TİCARET VE TURİZM POTANSİYELİ ARTACAK
Haber
08 Temmuz 2023 - Cumartesi 16:49
 
KOP GEÇİDİ İLE TİCARET VE TURİZM POTANSİYELİ ARTACAK
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapımı devam eden KOP Tüneli şantiyesinde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.
TRABZON Haberi
 KOP GEÇİDİ İLE TİCARET VE TURİZM POTANSİYELİ ARTACAK

Kışın KOP geçidinde yaşanan karla mücadelenin bakım ve onarım maliyetlerini arttırdığını belirten Bakan Uraloğlu, “Kop tüneli tamamlandığında, vatandaşlarımız zorlu kış şartlarına maruz kalmayacak. Hem konforlu hem de güvenli yolculuk yapacak” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane ve Bayburt illeri programına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, KOP Tüneli’nin çalışmalarını yerinde inceledi.


 6,5 kilometre uzunluğunda çift tüp inşa edilen KOP Tüneli’nin 4.7 kilometre bağlantı yolu bulunuyor. Mevcut yolu 6,5 km daha kısaltacak olan tünel hem güvenli trafik akışı hem de çetin kış şartlarında vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak.

 

Bakan Uraloğlu, “Bu proje Kuzey-Güney koridorunda bulunan Trabzon-Erzurum-Bingöl-Diyarbakır aksının önemli bir parçası olup, Erzurum’u Bayburt’a bağlamaktadır. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Doğu Karadeniz limanlarının Trabzon, Rize ve Artvin illerinin Güneydoğu ile olan ticaret ve turizm bağlantısı sağlanmış olacak. KOP geçidi zorlu çetin şartla nedeniyle vatandaşlara büyük zorluklar yaşatıyordu. Ayrıca karla mücadele ve bakım maliyetleri çoktu. Kop tüneli ile vatandaşlarımız ağır kış şartlarına maruz kalmayacak. Hem konforlu hem de güvenli seyahat edecek” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: COŞKUN ÖZBEK
Etiketler: , KOP, GEÇİDİ, İLE, TİCARET, VE, TURİZM, POTANSİYELİ, ARTACAK,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı