Meşhur Çorum Leblebisi’nin En İyileri Belirlendi
Haber
26 Temmuz 2022 - Salı 14:57
 
Meşhur Çorum Leblebisi’nin En İyileri Belirlendi
37. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali kapsamında düzenlenen leblebi yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.
ÇORUM Haberi
Meşhur Çorum Leblebisi’nin En İyileri Belirlendi

Pir Baba Parkı’nda gerçekleşen leblebi yarışmasına 20 üretici katıldı. Birbirinden güzel ve lezzetli leblebiler, tadı, boyutu ve görünüşü ile jüri üyelerinin beğenisine sunuldu. Yapılan değerlendirme sonucunda Osman Bodur birinci, Sefa Ahıska ikinci, Mahmut Ahıska üçüncü oldu. Mansiyon ödüllerini ise Satılmış Akın, Koray Bulut ve Ahmet Bayram aldı.
 
Yarışmada dereceye girenleri ödüllerini Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın takdim etti. Leblebinin Çorum ile özdeşleştiğini ifade eden Başkan Aşgın, “Leblebi demek Çorum demektir. Çorum nohuta şahsiyet kazandıran bir şehirdir.” dedi.  Yarışmaya katılan leblebici esnafını tebrik eden Başkan Aşgın, “Bizim her esnafımız işyerini besmele ile açıyor, işini aşkla yapıyor. Bana göre bütün leblebici esnafımız bu yarışmanın birincisidir. Yarışmaya katılan tüm esnafımızı tebrik ediyorum.” dedi.
Kaynak: (Karadeniz Hayat) - KARADENİZ HAYAT Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Meşhur, Çorum, Leblebisi’nin, En, İyileri, Belirlendi,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı