Murat Toktaş Çin'in Resmi Ajansı Xinhua Tongxunshe'ye konuştu
Haber
16 Aralık 2023 - Cumartesi 20:56
 
Murat Toktaş Çin'in Resmi Ajansı Xinhua Tongxunshe'ye konuştu
Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve KATİD Başkanı Murat Toktaş, Çin'in resmi haber ajansı Xinhua Tongxunshe'ye Türk turizm şirketlerinin tanıtım ve erken rezervasyon kampanyalarıyla Çinli turist sayısını önümüzdeki yıl ikiye katlamak için çaba sarf ettiğini söyledi.
SAMSUN Haberi
Murat Toktaş Çin'in Resmi Ajansı Xinhua Tongxunshe'ye konuştu


Türkiye'nin bu yılın Ocak-Kasım döneminde Çin'den gelen yaklaşık 210.000 turisti ağırladığını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve KATİD Başkanı Murat Toktaş,

 " Açıklanan verilere göre, 2019 yılında Türkiye'ye 430.000 civarında Çinli turist geldi.Türk turizm şirketleri tanıtım ve erken rezervasyon kampanyaları başlatarak Çinli turist sayısını önümüzdeki yıl ikiye katlamak için yoğun çaba sarf etti.

Türkiye'ye 2024 yılında en az 500.000 Çinli turistin gelmesini bekliyoruz. Bu sayı, 2023 yılında ağırladığımız Çinli turist sayısının iki katından fazla. Türkiye bu yılın Ocak-Kasım döneminde Çin'den gelen yaklaşık 210.000 turisti ağırladı. Bu rakam, 2022'nin aynı döneminde kaydedilen 89.000 ve Kovid-19 pandemisi nedeniyle Çin'in yurtdışı grup turlarına kısıtlamalar getirdiği 2021'de kaydedilen 26.000'e kıyasla büyük artışa işaret ediyor.

"Türkiye orta ve uzun vadede 10 milyon Çinli turist ağırlama kapasitesine sahip" 

2019 yılında Türkiye'ye 430.000 civarında Çinli turist geldi. Ancak pandemi sırasında Çinli turist sayısında keskin bir düşüş yaşandı. Türkiye orta ve uzun vadede 10 milyon Çinli turist ağırlama kapasitesine sahip" diye konuştu.

Türkiye'nin, turizm pazarının görünümünü güçlendirmek için tanıtım ve erken rezervasyon kampanyaları yapma kararlılığını vurgulayan Toktaş, Türkiye ile Çin arasında artan kültürel ve ekonomik işbirliğinin, turizm ilişkilerinin geliştirilmesinde itici güç olduğunu ifade etti. 

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: COŞKUN ÖZBEK
Etiketler: Murat, Toktaş, Çin'in, Resmi, Ajansı, Xinhua, Tongxunshe'ye, konuştu,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı