Rus kruvaziyer gemisi son 2 ay içinde 5. kez Samsun'a geldi
Haber
04 Ocak 2024 - Perşembe 16:20
 
Rus kruvaziyer gemisi son 2 ay içinde 5. kez Samsun'a geldi
Bin 82 Rus turisti taşıyan Astoria Grande isimli kruvaziyer gemi, 428 mürettebatı ile 2 ay içerisinde 5. kez Samsun'u ziyaret etti.
SAMSUN Haberi
Rus kruvaziyer gemisi son 2 ay içinde 5. kez Samsun'a geldi

İlk 2 seferinde İstanbul ve Bartın’dan sonra Samsun’a uğrayan gemi, Aralık ayındaki son 2 seferini ise Rusya’dan direkt olarak Samsun’a gerçekleştirmişti. Turistleri taşıyan gemi bu kez de İstanbul ve Bartın’ın ardından tekrar Samsun Limanı’na demir attı.

 


Turistler Samsun Limanı’nda yetkililer tarafından karşılandı. Samsun Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, “Astoria Grande isimli kruvaziyer gemi, bin 82 turist ve 428 mürettebatı ile birlikte Rusya’nın Sochi Limanı’ndan İstanbul’a gelmişti. Ardından Amasra Limanı’na uğradıktan sonra bu sabah da Samsun Limanı’na demir attı. Turistler gün boyu Samsun’da gezdikten sonra akşam saatlerinde de şehrimizden ayrılarak Trabzon’a hareket edecekler. Kruvaziyer gemi Trabzon’un ardından da tekrar Rusya’ya geri dönecek” dedi.

 

Samsun’da karaya ayak basan Rus turistler gruplar ve bireysel olarak limandan ayrıldıktan sonra şehri gezip alışveriş yaptılar.

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: COŞKUN ÖZBEK
Etiketler: Rus, kruvaziyer, gemisi, son, 2, ay, içinde, 5., kez, Samsun'a, geldi,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı