Samsun'da, Deniz, Tarih-Kültür, Gastronomi, Spor ve Sağlık Turizmi Çalıştayı düzenlenecek
Haber
30 Kasım 2023 - Perşembe 17:12
 
Samsun'da, Deniz, Tarih-Kültür, Gastronomi, Spor ve Sağlık Turizmi Çalıştayı düzenlenecek
Samsun'da, Deniz, Tarih-Kültür, Gastronomi, Spor ve Sağlık Turizmi alanlarında gerçekleştirilecek çalıştaylarla ilgili hazırlıkların görüşüldüğü bir toplantı düzenlendi.
SAMSUN Haberi
 Samsun'da, Deniz, Tarih-Kültür, Gastronomi, Spor ve Sağlık Turizmi Çalıştayı düzenlenecek


Samsun Valisi  Orhan Tavlı'nın başkanlığında, Vali Yardımcılarının  katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda çalıştayın 1 Aralık 2023 Cuma günü, Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon Ömer Halisdemir Katında gerçekleştirileceği kararlaştırıldı. 

Samsun Valiliği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliğiyle  düzenlenecek olan Samsun Deniz Turizmi Çalıştayı'nda, ulusal çapta turizm duayenleri, sivil toplum kuruluşları, dernek ve kulüpler ile üniversitelerden konunun uzmanı öğretim üyelerini bir araya getirerek Samsun'da turizmin çeşitlendirilmesi ve Samsun'un deniz turizminden hak ettiği payı alması hedefleniyor. 

 

Samsun'da Aralık ayı içerisinde deniz turizminde olduğu gibi tarih-kültür turizmi, gastronomi turizmi, spor turizmi ve sağlık turizmi alanlarında da çalıştaylar yapılması planlanıyor. Bu çalışmaların  Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde başlatılan Turizm Master Planı için de iyi birer alt çalışma niteliğinde olacağı ifade edildi .

Samsun Valiliği'nden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada;

Buz Sporları ve Bowling Salonu, Okçuluk Tesisi, 33.919 kişilik stadyumu, yüzme havuzları, çim sahaları ve yüksek standartlara sahip birçok tesisi ile spor alanında önemli bir altyapıya sahip olan Samsun’umuzun bu potansiyelini harekete geçirerek gerek ulusal gerek uluslararası organizasyonların ilimize kazandırılması için önümüzdeki günlerde tüm paydaşları bir araya getirecek Spor Turizmi Çalıştayı da bu bağlamda spor şehri Samsun'umuza önemli katkılar sunacaktır.

Yine, daha önce kazısı tamamlanan Dombalaktepe Höyüğü ile kazısı devam eden İkiztepe ve Oymaağaç Höyükleri gibi Anadolu ve Önasya kültürleri için önemli arkeolojik alanlara sahip şehrimizde düzenlenmesi planlanan Tarih ve Kültür Turizmi Çalıştayı bu alandaki potansiyelin çok daha iyi değerlendirilmesine olumlu yönde fayda sağlayacaktır.

Yapılması planlanan bu çalıştaylarla Samsun turizminin geliştirilmesi noktasında somut çıktılar alınması amaçlanmaktadır."  denildi.

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: COŞKUN ÖZBEK
Etiketler: , Samsun'da,, Deniz,, Tarih-Kültür,, Gastronomi,, Spor, ve, Sağlık, Turizmi, Çalıştayı, düzenlenecek,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı