SAMSUN’UN MARKA DEĞERİ OLACAK
Haber
15 Mayıs 2023 - Pazartesi 12:40 Bu haber 202 kez okundu
 
SAMSUN’UN MARKA DEĞERİ OLACAK
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakum’a yapılan Kitap Kafe ve Millet Kıraathanesi'nin inşaatı hızla yükseliyor.
SAMSUN Haberi
 SAMSUN’UN MARKA DEĞERİ OLACAK

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü , yaklaşık 47 milyon lira sözleşme bedelli Kitap Kafe ve Millet Kıraathanesi projesini vatandaşlar ilgiyle takip ediyor. Atakum ilçesinde inşaatı yükselen, 5 bin 727 metrekare alana yapılan projede 3 katlı bir kütüphane, 3 katlı bir sergi salonu, 2 katlı bir kafe restoran ve mescit yer alıyor.


‘70’DEN 70’E HERKESE HİTAP EDİYOR’

Kitap Kafe ve Millet Kıraathanesi projesi mimarisiyle, teknolojisiyle, fonksiyonelliği ile Samsun’un marka değeri olacak bir tesis olacağını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bu projede kitap kafe, sergi alanları, sanat faaliyetlerinin icra edileceği mekan, restoran kısmı var. Toprak ve yeşille uyumlu bir proje olacak. 7’den 70’e yerli yabancı herkese hitap eden bir yer olacak. Vatandaşlarımız burada nefes alacak” şeklinde konuştu.

‘GENÇLERİN YAŞAMINA DOKUNACAK’

Proje ile gençlerin yaşamına dokunacaklarını dile getiren Başkan Demir, "yapıtğımız her projede gençlerimizle ilgili özel olarak çalışma gerçekleştiriyoruz. Kitap Kafe ve Millet Kıraathanesi Projesi de yüzlerce kitabın yer alacağı kafede kitapseverlere samimi ve sıcak bir ortam sunacağız. Gençlerin elinden tutulursa yarınların iş insanları, bilim insanları olacaklar. Burası gençlerimizin, üniversiteli büyükleriyle sohbet edecekleri, tecrübe paylaşımı yapabilecekleri de bir mekan olacak. Kısaca burası gençlerimizin, kitap okumak isteyenlerin, araştırma yapmak, ders çalışmak isteyenlerin buluşma noktası olacak. Gençlerimizin projeyi yakından takip ettiklerini ve inşaatının tamamlanıp hizmete girmesini merakle beklediklerini biliyoruz" diye konuştu. 

Kaynak: (Karadeniz Hayat) - KARADENİZ HAYAT Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: , SAMSUN’UN, MARKA, DEĞERİ, OLACAK,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Haber Yazılımı