Sanat Buluşmasına Katılan Ressamlar Sergi Açtı
Haber
26 Temmuz 2022 - Salı 15:48
 
Sanat Buluşmasına Katılan Ressamlar Sergi Açtı
Farklı illerden gelen ressamlar, Çorum’un tarihi ve doğal güzelliklerini tuvallerine yansıttı.
ÇORUM Haberi
Sanat Buluşmasına Katılan Ressamlar Sergi Açtı

 
Ressamlar, kentte yaptıkları gezilerde karşılaştıkları manzaralardan esinlenerek yaptıkları resimleri Belediyemize hediye etti. Ressamlara ait tablolar, Belediyemiz Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 
Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, serginin açılış töreninde, toplumun bilim, sanat ve felsefenin bir araya gelmesiyle gelişebileceğini söyledi. Kubalı, Çorum Belediyesi’nin kentin gelişimi ve ilerlemesi açısından önemli bir çalışmaya imza attığını kaydetti.
 
 
 
Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın da sanatın insani naifleştirdiğini, ruhunu güzelleştirdiğini vurguladı. Türkiye’nin önemli ressamlarını festival vesilesiyle Çorum’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Aşgın, “Üç gündür ressamlarımızla bir aradayız. Sanatçılarımızla gönülden gönüle köprüler kurduğumuzu görüyorum ve her birini fahri hemşehrimiz ilan ediyorum.” dedi.
Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Başkanı Güzin Arısoy ise Çorum’un kültür ve sanat açısından önemli bir şehir olduğuna işaret ederek, “Çorum’da çok zenginleştiğimi düşünüyorum. Büyük bir zenginlikle Ankara’ya dönüyorum. Kültür artı sanat, eşittir Çorum. Kültürüyle, sanatıyla, doğasıyla çok zengin bir il.” diye konuştu.
 
Törende konuşmaların ardından katılımcılar sergiyi gezerek, eserleri inceledi. Sergi, iki hafta süreyle gezilebilecek.
Kaynak: (Karadeniz Hayat) - KARADENİZ HAYAT Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Sanat, Buluşmasına, Katılan, Ressamlar, Sergi, Açtı,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı