Soçi-Trabzon feribot seferleri başlıyor
Haber
04 Nisan 2023 - Salı 11:18
 
Soçi-Trabzon feribot seferleri başlıyor
Rusya’nın Karadeniz kenti Soçi ile Trabzon arasında feribot seferleri 9 yıl aradan sonra yeniden başlıyor.
TRABZON Haberi
Soçi-Trabzon feribot seferleri başlıyor


Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi Soçi ile Trabzon arasındaki feribot seferlerinin 9 yıl aradan sonra yeniden 1 Mayıs'tan itibaren başlayacağını söyledi. İki ülke arasındaki ilgili anlaşma 6 Nisan'da imzalanacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon-Soçi arasında feribot seferi koyulması için bir süredir çalışmalar yürüttüklerini belirterek "Bu konudaki çalışmalarımız olumlu sonuçlandı ve anlaşmaları yaptık. 6 Nisan'da sözleşmeleri imzalayacağız. Soçi-Trabzon arasına 300 kişilik bir feribot koyuyoruz. 200 otomobil, 6 otobüs, 12 adet de dökme yüklere yönelik konteyner kapasiteli olacak. 1 Mayıs itibarıyla Trabzon-Soçi seferini başlatıyoruz. Rusya ile olan kapımızı da açmış olacağız. İstanbul'dan da deniz otobüsleri bize bir teklifte bulundu. Onlar da bize deniz otobüsü vermek istiyorlar" ifadesini kullandı.

Soçi ile Trabzon arasında feribot seferleri, 1992 yılından itibaren çalışıyordu. Ancak 2014 yılında bu seferler askıya alınmıştı.

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: COŞKUN ÖZBEK
Etiketler: Soçi-Trabzon, feribot, seferleri, başlıyor,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı