Türkiye'den Suriye'ye turistik turlar yeniden başlıyor
Haber
22 Ağustos 2023 - Salı 19:47
 
Türkiye'den Suriye'ye turistik turlar yeniden başlıyor
Suriye’deki gerilim devam ederken İstanbul’daki bir turizm şirketi Esad kontrolündeki bazı bölgelere tur düzenlemeye başladı.
EKONOMİ Haberi
Türkiye'den Suriye'ye turistik turlar yeniden başlıyor


Şirket, 2024'te düzenleyeceği Suriye turları için rezervasyon almaya başladı

İç savaşla bütün dengeleri altüst olan Suriye’ye Türkiye’den ilk turistik turlar başlamak üzere. Fest Travel adlı tur şirketi 20-27 Nisan, 2024’te Suriye’ye düzenleyeceği “Kültürel Harmanlama: Suriye” adını verdiği 7 günlük tur için rezervasyonlarına başladı. 20 Nisan’dan İstanbul’dan Beyrut’a oradan da Şam’a geçilmesiyle başlayacak tur için katılımcılardan 1.950 dolar talep ediliyor. Tur Şam, Halep, Hama, Humus ve Palmira’yı da içeriyor.

Güvenlikten endişe duyulan yerlere rotada yer verilmeyecek
Şirketin hazırladığı gezi planında birçok Turistik bölge yer alırken şu uyarı da yapılıyor: “Suriye’deki son durumu yakından takip ediyoruz ve seyahat rotalarımızı gerektiği takdirde değiştireceğiz. Ancak, güvenlik konusunda endişe duyduğumuz bölgelere seyahat etmeyeceğiz. Bu durumda, alternatif rotaları tercih edeceğiz ve seyahatimizi güvenli bir şekilde tamamlamak için gerekli önlemleri alacağız. Ayrıca, seyahat öncesinde güncel güvenlik bilgilerini teyit etmek için ilgili makamlarla da iletişim halinde olacağız.”

Tur programında neler var?
Tur için hazırlanan tanıtım broşüründe şu ifadeler yer alıyor: “Zengin bir sanatsal ve kültürel mirasa sahip Suriye uzun, yıkıcı ve yorucu bir savaşın ardından yeniden turizme açıldı. İslam uygarlığının ilk önemli merkezi olmuş Emeviler Camisi, Azem Sarayı, Hamidiye Çarşısı ile aynı zamanda Ortadoğu’nun Osmanlı etkisini en fazla yansıtan şehri Şam; Roma döneminin zenginlik kaynağı ticaret yolları üzerinde kurulmuş Akdeniz dünyasının en önemli antik kalıntılarından birisini barındıran çöl kraliçesi Zenobia’nın Şehri Palmira, geleneksel pazarları, kalesi, müzesi ve çok iyi korunmuş eski taş evleri ile 4000 yıldır aralıksız var olan, dünyanın en eski şehri Halep; uygarlık tarihinin en önemli merkezlerinden Ebla kalıntıları; Haçlı Seferlerinin Ortadoğu’daki en önemli izi Ortaçağ kalesi Krak Des Chevaliers…

Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: COŞKUN ÖZBEK
Etiketler: Türkiye'den, Suriye'ye, turistik, turlar, yeniden, başlıyor,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı