Türkiye'ye günde 150 bin turist geliyor
Haber
31 Mayıs 2022 - Salı 14:43 Bu haber 849 kez okundu
 
Türkiye'ye günde 150 bin turist geliyor
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’ye günde 150 bin turist geldiğini belirterek, ‘’Dün itibariyle Antalya’da günlük 60 bin turist rakamını geçtik’’ dedi.
EKONOMİ Haberi
Türkiye'ye günde 150 bin turist geliyor

Bakan Ersoy, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katılarak Türkiye’nin kültür, sanat ve turizm gündemini değerlendirdi. Bakan Ersoy,  2022’ye 42 milyon turist 35 milyar dolar turizm geliri hedefiyle başladıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:
 
‘’İyi de bir başlangıç olmuştu. Ancak Karadeniz’de ülkemizin en iyi pazarlarından olan Rusya ve Ukrayna arasında çatışma oldu. Buna rağmen hedeflerimizi koruyacağımızı dile getirdik. Çünkü biz bunları öncesinde kurgulamıştık. Krizler geçmişte olmuştu, şimdi var, gelecekte de var olacak. Bunlarla yaşamayı öğreneceğiz. Bunun içinde krizleri hazır hale getireceksiniz.  Turizm Geliştirme Ajansı (TGA)  olarak 140 ülkede tanıtım yapıyoruz. Dünyada en iyi tanıtım yapan ülke konumundayız. Ülkemize çok ziyaretçi gönderen 40 pazarda yoğun çalışma yapıyoruz.’’
 
Türkiye’ye günde 150 bin turist geliyor
 
İstanbul’un 2019’da var olan havalimanı sorununu yenisini açarak çözümlediklerini, kentin 330 şehirle direkt bağlantısının olduğunu ifade ederek, ‘’İstanbul’un büyümesinin önündeki engelleri kaldırdık. 2019’un üzerinde girişler oluyor. İstanbul’a günde 50 bin turist girişi oluyor. ’Dün itibariyle Antalya’da günlük 60 bin turist rakamını geçtik. Türkiye’ye günde 150 bin turist geliyor. Şu an turist gelişindeki en önemli unsur Pazar çeşitliliğinin fazlalığı’’ dedi.
 
Kaynak: (Karadeniz Turizm Gazetesi) - Karadeniz Turizm Gazetesi Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: Türkiye'ye, günde, 150, bin, turist, geliyor,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Rize escort bayan

Haber Yazılımı