UZUNKUM PLAJI MESİRE ALANI MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR
Haber
08 Mayıs 2023 - Pazartesi 14:05 Bu haber 286 kez okundu
 
UZUNKUM PLAJI MESİRE ALANI MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR
Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar döneminde yeni bir kimlik kazanan ve geçtiğimiz yaz sezonun vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Fatsa Uzunkum Plajı yeni sezonda çok farklı bir görünüm kazanacak.
ORDU Haberi
UZUNKUM PLAJI MESİRE ALANI MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

  Fatsa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Uzunkum Plajına begonit taş döşemli yollar, baskı betonlu kaldırım, sahile paralel yürüyüş yolu, oturma alanları, 50 tane kamelye, basketbol sahası, ahşap oyun grubu, ahşap mescit ve tuvaletler yapılacak. Karayolundan giriş merdiven ve korkuluklar yenilenecek ve alan emniyetli, şık ve daha kullanışlı hale gelecek.
 
“HAZİRAN AYI BAŞINA KADAR TAMAMLAYACAĞIZ”
 
Uzunkum Plajında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, yapılacak işlerle ilgili teknik ekiple istişarede bulundu.
   Uzunkum Plajının Fatsa tarihinde özel bir yeri olduğu belirten Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Mesire alanımızda iyileştirme çalışmalarına başladık. Haziran ayının 1’ine kadar bu iyileştirme çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz. Geçmişte Demas Plajı olarak bilinen fakat Fatsa tarihinde Uzunkum Plajı olarak adlandırılan bu güzel plajda ağaçlandırma çalışmaları, kamelya çalışmaları, kent mobilyaları çalışmalarını tamamlamıştık. Şimdi yürüyüş yolu ve bisiklet yolu ile beraber yine iç görselde toplamda 50 tane daha piknik yapılabilecek kamelya üstü kapalı kamelyalar planlıyoruz. Oyun gruplarını yenilemeyi hedefliyoruz. Alanın içerisinde yine aydınlatma ve yeni ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte toplamda 2.5 milyon TL bir kaynağı yaz öncesinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için harcayacağız. İnşallah Mayıs ayının sonunda yani Haziran ayının biri itibaren buradaki çalışmaları sonlandırmış olacağız.” dedi.
 
“ŞEHRİMİZİN EN ÖNEMLİ NEFES ALMA MERKEZLERİNDEN BİR TANESİ”
 
Uzunkum mesire alanında vatandaşların taleplerini taleplerini dinlediklerini ifade eden Başkan Kibar, “Özellikle burada bir mescit ihtiyacı vardı. Kısa süre içerisinde ahşaptan çok şık bir mimaride güzel bir mescit yapacağız. Yine lavaboların ve duşa kabinlerinin ekonomik ömrünü tamamladığı şikayetleri vardı, biz de bunu görüyorduk ama yazın yoğunluğunda girmek istememiştik. Şimdi hızlı bir şekilde lavabosu ve duşa kabinlerini de yenileyerek yaz ayına merhaba diyeceğiz. İnşallah yazın ayındaki Çınar festivalimizi yine bu uzun kumda bulunan 80 bin metrekare alandaki kumsalı, yeşilliği ile ağaçlarıyla, doğayla içiçe olan ve şehrimizin en önemli nefes alma merkezlerinden bir tanesi olan uzun kum mesire alanımız ve uzun kum plajımızda vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Fatsa’mıza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.
 
Kaynak: (Karadeniz Hayat) - KARADENİZ HAYAT Editör: BİRSEN KALKAR
Etiketler: UZUNKUM, PLAJI, MESİRE, ALANI, MODERN, BİR, GÖRÜNÜME, KAVUŞUYOR,
Yorumlar

Adıyaman Evden Eve Nakliyat Besni Evden Eve Nakliyat Çelikhan Evden Eve Nakliyat Gerger Evden Eve Nakliyat Gölbaşı Evden Eve Nakliyat Kahta Evden Eve Nakliyat Samsat Evden Eve Nakliyat Sincik Evden Eve Nakliyat Tut Evden Eve Nakliyat

Haber Yazılımı